Raispur, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AASFT9976G1Z2
Call 08043855831 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Medium |
| Material | Silicon |
| Type | Central Venous |
| Shape | Straight-Single |
| Application | Hospital |
| Brand | Medline |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Box
| Stent Length | 27mm |
| Type | Coronary Stent |
| Usage/Application | Hospital |
| Model Name/Number | Resolute Integrity |
| Brand | Medtronic |
| Packing Type | Box |
| Diameter | 2.25X4.20 mm |
View Complete details
| Size | 6 Fr |
| Material | Silicone |
| Shape | Curved |
| Type | Urethral |
| Application | Hospital |
| Is It Customised | Non Customisation |
| I Deal In | New Only |
| Disposable | Yes |
View Complete details
| Material | PTCA |
| Shape | Curved |
| Application | Hospital |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
| Is It Customised | Non Customisation |
| Customisation | Not Customised |
| Disposable | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Disposables | Yes |
| Brand | Asahi |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Box
| Shape | Curved |
| Application | Hospital |
| Type | Angiographic |
| Size | Medium |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Medtronic |
| Material | Silicon |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Packet
| Shape | Straight-Single |
| Type | Central Venous |
| Size | Medium |
| Material | PTPE |
| Application | Hospital |
| Length | 145 cm |
View Complete details
| Material | PVC |
| Type | Surgical Equipments |
| Color | Black |
| Usage/Application | Clinical Purpose |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Requirement Type | New |
| Packaging Size | Box |
| Brand | Medtronics |
| Product Type | Venaseal Closure System |
| Model | VS403 |
The VenaSeal™ closure system delivers immediate and lasting vein closure with its proprietary medical adhesive formula.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Shape | Straight-Single |
| Size | Large |
| Material | Plastic |
| Application | Hospital |
| Type | Central Venous |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Hospital |
View Complete details
| Balloon Length | 6 mm |
| Balloon Diameter (mm) | 2.25 |
| Shape | Straight-Single |
| Application | Hospital |
| Type | Urethral |
| Size | 6 Fr |
| Material | Rubber |
View Complete details