Raispur, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AASFT9976G1Z2
Call 08043855831 85% Response Rate
Send Enquiry
| Material | PTCA |
| Size | 6 Fr |
| Shape | Curved |
| Type | Urethral |
| Application | Hospital |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
View Complete details
| Material | PTCA |
| Shape | Curved |
| Application | Hospital |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
| Is It Customised | Non Customisation |
| Customisation | Not Customised |
| Disposable | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Disposables | Yes |
| Brand | Asahi |
View Complete details
| Size | 6 Fr |
| Shape | Curved |
| Application | Hospital |
| Is It Customised | Non Customisation |
| I Deal In | New Only |
| Disposable | Yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Tip configuration | J Tip |
| Length | 1.5mm |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Abbott |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Type | Manual |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | SMT |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Balloon Length | 10 mm |
| Balloon Diameter (mm) | 3 |
| Shape | Curved |
| Brand | BOSTON SCIENTIFIC |
| Material | Rubber |
| Type | Angiographic |
Additional Information:
View Complete details
| Shape | Curved |
| Type | Guiding |
| Application | Hospital |
| Size | 6 Fr |
| Sterile/ Non Sterile | Sterile |
| Disposable/ Reusable | Reusable |
| Brand | Asahi |
| Usage/Application | Hospital |
| Length | 100 cm |
| Is It Customised | Non Customisation |
View Complete details
| Shape | Curved |
| Application | Hospital |
| Is It Customised | Non Customisation |
| Customisation | Not Customised |
| Disposable | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Disposables | Yes |
| Brand | Asahi |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Usage/Application | Hospital |
| Brand Name | MAQUET |
| Type | LABP BALLOON |
| Packaging Type | Box |
| Size | 7.5Fr |
Macque Mega iabp balloon
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Tip Configuration | Angled Tip |
| Model Name/Number | YA15110M |
| Length | 100 CM |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | TERUMO |
| Packaging Type | Box |
| COUNTRY | JAPAN |
GLIDECATH® is a hydrophilically coated, angiographic catheter providing the vessel selectivity and navigation required for a wide variety of diagnostic or interventional procedures.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Tip Configuration | Hydrophobic Coated Tip |
| Model Name/Number | DC-RR1005HH |
| Length | 1.0MMX5MM |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | TERUMO |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| COUNTRY | JAPAN |
Additional Information:
View Complete details