Raispur, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AASFT9976G1Z2
Call 08043855831 85% Response Rate
Send Enquiry
| Size | Medium |
| Material | Rubber |
| Type | Central Venous |
| Shape | Curved |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Abbott |
View Complete details
| Type | Self Expanding Stents |
| Usage/Application | Hospital |
The Protégé™ GPS™ self-expanding peripheral biliary stent system is used to improve luminal diameter.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Model Name/Number | Balance Middleweight Universal |
| Shape | Curved |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
| Type | Angiographic |
| Material | PTCA |
| Size | Large |
| Length | 190 cm |
| Application | Hospital |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Hitorque |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Box
| Shape | Curved |
| Application | Hospital |
| Size | Medium |
| Brand | Abbott |
| Material | PTCA |
| Area Of The Body | Coronary |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Box
| Stent Length | 2.80X15CM |
| Type | Coronary Stent |
| Usage/Application | Hospital |
| Material | Stainless Stee |
| Model Name/Number | Graftmaster |
| Brand | Abbott |
| Packing Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | PTCA |
| Size | Medium |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
| Shape | Straight-Single |
| Type | Central Venous |
| Application | Hospital |
| Model Name/Number | Pilot 150 |
| Length | 300 cm |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Hitorque |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | PTCA |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
| Type | Central Venous |
| Size | Large |
| Application | Hospital |
| Length | 190 cm |
| Packaging Type | Packet |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Box
| Type | Coronary Stent |
| Usage/Application | Hospital |
| Model Name/Number | Xience Prime |
| Material | Polymer |
| Brand | Abbott |
| Packaging Type | Packet |
| Coating | Hydrophilic |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | PTCA |
| Size | 6 Fr |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
| Shape | Curved |
| Type | Urethral |
| Application | Hospital |
View Complete details
| Material | PTCA |
| Size | 6 Fr |
| Shape | Curved |
| Model Name/Number | 1009660 |
| Customisation | Not Customised |
| Cable Length | 190cm |
| Brand | Abbott |
View Complete details
| Material | Plastic |
| Size | 6 Fr |
| Shape | Curved |
| Type | Urethral |
| Application | Hospital |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Balloon Length | 20MM |
| Balloon Diameter (mm) | 4 |
| Shape | Straight Single |
| Application | Hospital |
| Size | EXTRA - LARGE |
| Type | Angiographic |
| Coating | PTCA BALLOON |
| Packaging Type | 1 BOX 1 PCS |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Model Name/Number | 22260 |
| Shape | Curved |
| Shape of Distal Tip | Straight Tip |
| Material | PTCA |
| Size | Large |
| Length | 145 cm |
| Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
| Material | PTCA |
| Size | 6 Fr |
| Shape | Curved |
| Type | Urethral |
| Application | Hospital |
| Model Name/Number | Pilot 50 |
| Cable Length | 190cm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Material | Command wire |
| Tip configuration | Straight Tip |
| Brand | Abbott |
| Country | Netherlands |
Additional Information:
View Complete details
| Brand | Abbott |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Stent Application | Peripheral |
| Stent Type | Covered |
| Stent Diameter | 6.0 mm |
| Type | Peripheral Stent |
| Stent Length | 120 cm |
| Usage/Application | Hospital |
| Material | Stent |
| Model Name/Number | Supera |
| Brand | Abbott |
| Packing Type | Box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Balloon Length | 12 mm |
| Size | Medium |
| Material | Rubber |
| Shape | Curved |
| Type | Central Venous |
| Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Abbott |
| Diameter | 2.5 mm |
View Complete details