Raispur, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AASFT9976G1Z2
Call 08043855831 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Type | Eliminate Wire |
| Category | ASPIRATION CATHETER |
| Brand | TERUMO |
| Material | SS |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Pack
| Size | Large |
| Tip Configuration | Straight Tip |
| Material | Plastic |
| Shape | Straight-Single |
| Type | Central Venous |
| Application | Hospital |
| Model Name/Number | Runthrough |
| Length | 300 cm |
| Brand | Terumo |
| Packaging Type | Packet |
| Item Code | TW-AS418XA |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Box
| Shape | Straight-Single |
| Size | Medium |
| Application | Hospital |
| Type | Aspiration Catheter |
| Material | Silicone |
| Brand | Terumo |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Shape | Straight-Single |
| Size | Medium |
| Application | Hospital |
| Type | Angiographic |
| Material | Silicone |
| Usage/Application | Hospital |
View Complete details
| Tip Configuration | Straight Tip |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Terumo |
| Packaging Type | Box |
| Sterile/ Non Sterile | Sterile |
| Balloon Length | 15 mm |
| Size | 26 Fr |
| Material | Silicone |
| Balloon Diameter (mm) | 5 |
| Shape | 2 Way Foley |
| Availability | In Stock |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Balloon Length | 2.0 |
| Brand | Sapphire |
| Packaging Type | box in one pc |
| Balloon Diameter (mm) | 1.5 ,2.0 ,2.25 ,2.5 ,3.00 ,4.00 ,4.5 ,5.00 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Box
| Material | Rubber |
| Type | Angiographic |
| Application | Hospital |
| Usage/Application | Hospital |
| Length | 15 cm |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Terumo |
RO Marker
0.014" ( 0.36mm)
181023
2020-09-30
Order No. 35-1450
1.8 Fr - 150 cm
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Shape | Curved |
| Size | Large |
| Material | Plastic |
| Application | Laboratory |
| Usage/Application | Hospital |
| Type | Central Venous |
| Packaging Type | Box |
View Complete details